Aito Iskelmä Festivaalin lavalle lisää kotimaisia nimiä ja tanssiteltan tunnelmaa

Aito Iskelmä Festivaalin lavalle lisää kotimaisia nimiä ja tanssiteltan tunnelmaa
Porin Kirjurinluoto Areenalla 26.-27.6. järjestettävä Aito Iskelmä Festivaali on julkaissut artistikattauksensa. Kuva Camilla Hanhirova.

Porin Kirjurinluoto Areenalla 26.-27. kesäkuuta järjestettävä Aito Iskelmä Festivaali on julkaissut koko artistikattauksensa sekä artistien esiintymispäivät. Jo aiemmin ilmoitettujen jäähyväiset jättävän Eppu Normaalin, popin kuningattaren Kaija Koon, BESSin, Erika Vikmanin ja Komioitten rinnalle saadaan lisää suomalaisen musiikin kärkeä.

Uusina täydennyksinä ohjelmaan on lisätty Juha Tapio, Arttu Wiskari, Egotrippi, Suvi Teräsniska, Mamba ja Yölintu.

Viime vuonna kiitosta ja kiinnostusta herättänyt Tanssiteltta toteutuu myös tänä kesänä. Tanssiteltassa nautitaan klassisesta lavatunnelmasta ja aidosti hyvästä fiiliksestä, kun esiintymässä nähdään Varjokuva, Finnhits-hittejä livenä tarjoileva Markku Aro sekä leppoisaa menoa mukanaan tuova Joel Hallikainen & Herrasmiehet. Lisäksi tanssikansaa tanssittavat Pekkaniskan Pojat ja Kanava.

Aito Iskelmä Festivaali on tänä kesänä täynnä ikimuistoisia hetkiä. Eppujen historialliset jäähyväiset Porin yleisölle, Markku Aron Finnhits-potpuri, Kaija Koon ja Juha Tapion vauhdikkaat live show’t unohtamatta festarin piknik-tunnelmaa ja yhteishenkeä pimenevässä kesäillassa parhaiden ystävien ympäröimänä, tunnelmoi tapahtuman tuotantopäällikkö Jenna Fyhr.

Vastaa