Robbie Williams syyskuussa Olympiastadionilla

Robbie Williams syyskuussa Olympiastadionilla
Robbie Williams.

Robbie Williams lähtee toukokuussa Edinburghista konserttikiertueelle, joka huipentuu Helsingin Olympiastadionin konserttiin syyskuussa. Hän hehkuttaa tulevaa kiertuettaan kaikista rohkeimpana.

Williams on yksi suurimmista kansainvälisistä poptähdistä. Hänellä on useita jättihittejä, kuten Let Me Entertain You ja Feel. Hänen albumeitaan on myyty yli 85 miljoonaa kappaletta ja hänet on palkittu lukuisilla alan palkinnoilla. Lisäksi hän pitää hallussaan myös erikoisia ennätyksiä. Esimerkiksi vuonna 2006 hän myi yli 1,6 miljoonaa lippua yhdessä päivässä.

Williams tunnetaan X-Factor-tuomarina, lisäksi hän on tehnyt lukuisia yhteistyöprojekteja musiikin, taiteen, radion, kirjojen, muodin, TV:n ja elokuvan saralla.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *